Eerste veiling moderne & hedendaagse kunst in Brabant

6 december 2005

Op zondag 11 december 2005 organiseert Kunststichting Metzemaekers haar eerste halfjaarlijkse veiling Moderne en Hedendaagse kunst.

Kunststichting Metzemaekers te Oirschot start op 11 december met het veilen van Moderne en Hedendaagse kunstwerken. Deze zeer gevarieerde veiling bevat werken van veel verschillende kunstenaars uit de XXste eeuw waaronder schilderijen, tekeningen, grafiek en beelden. De ware veilingspeurder kan zich daardoor tegoed doen aan een grote verscheidenheid van kunstwerken.

Het westen van het land is nog steeds het kunstcentrum van Nederland. Het grootste gedeelte van het kunstbezit is daar geconcentreerd waardoor de belangrijkste musea, kunsthandels, galerieën en veilinghuizen daar gevestigd zijn. Langzaam maar zeker is er een verandering zichtbaar. Het zuiden van het land is inmiddels de economisch motor van het land geworden waardoor steeds meer activiteiten zich verplaatsten naar dit gebied ook gezien de bereikbaarheid vanuit het buitenland.
Peter Metzemaekers daarover: Wij zien in onze bemiddelingsopdrachten dat men niet meer direct naar de Randstad gaat maar eerst kijkt of er dienstverleners in de omgeving zijn. Vraag en aanbod met name van kwalitatieve Hedendaagse en Moderne kunst is in het zuiden dermate groot waardoor wij in de nabije toekomst zullen zien dat dit een tweede kunstcentrum zal gaan worden. Wij zien hier een groeiende regionale markt met potentie waarbij aangemerkt dient te worden dat er momenteel nauwelijks een veilingcultuur bestaat, dit is dan ook de uitdaging.

Wij richten ons in eerste instantie naar de particulier die waar voor zijn geld wil hebben. Hiermee bedoel ik dat we praktisch alle richtprijzen positioneren op het niveau van gerealiseerde hamerprijzen (koopprijs exclusief opgeld.) Dit kunnen wij doen omdat wij over een kunstdatabank beschikken waar de resultaten van de belangrijkste Nederlandse veilinghuizen in opgeslagen zijn. Het resultaat is dat we voor deze veiling een zeer interessant en gevarieerd aanbod bij elkaar hebben gebracht die voor een grote groep aantrekkelijk is aangezien de verwachte hamerprijzen tussen100 tot 10.000 euro liggen. Daarnaast geven wij een garantie op de transactie, met andere woorden mocht de omschrijving in de catalogus niet overeenstemmen met de werkelijkheid wordt er op de transactie een restitutie gegeven of wordt de koop ongedaan gemaakt.

Er komen rond de 150 kunstwerken onder de hamer van o.a. Ger Lataster, Jef Diederen, Pieter Stoop, Ru van Rossem, Cor Noltee, Pieter Defesche, Aat Veldhoen, Ans Wortel, Otto van Rees, Rik van Iersel, Hans Klein Hofmeijer, Theo Kuijpers, Carel Willink, Ad Snijders en Hugo Claus.

Catalogus
Het complete overzicht vindt u op: www.metzemaekers.com/veilingen/

Kijkdagen
Donderdag 8 december tot en met zaterdag 10 december dagelijks van 13.00 tot 20.00 uur. Zondag 11 december van 10.00 tot 12.00 uur.

Veiling
Zondag 11 december, aanvang 14.00 uur.

Locatie
Kijkdagen en veiling vinden plaats bij Kunststichting Metzemaekers De Moriaan 9 NL-5688 ER Oirschot

Kunststichting Metzemaekers
De Moriaan 9
NL - 5688 ER Oirschot
+31 (0) 499 790 620
+31 (0) 6 285 95 222

Aangeboden kunst

Een selectie uit ons kunstaanbod

Bekijk meer aanbod »

Iedere donderdag en vrijdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur
Andere dagen na afspraak